Ankara implant tedavisi yapan yerler

Ankara`da İmplant Tedavisi Hakkında Bilgi İçin

Dental implant nedir?

Diş implantı, uzman diş hekiminin bir köprüyü veya yedek dişi tutmak için çeneye yerleştirildiği yapay sentetik bir diş köküdür.

Dental implantlar, genellikle periodontal hastalık, yaralanma veya başka bir nedenden dolayı bir diş veya diş kaybetmiş olan iyi ağız sağlığına sahip insanlar için mükemmel bir çözümdür.

implant-ankara

İmpant Tedavisi Neden Avantajlı

Belki de eksik dişlerden kaynaklanan boşluklar yüzünden gülümsemenizi saklıyorsundur. Belki takma dişlerinizle kendinizi güvende hissetmiyor. Belki de çiğnemekle zorlanıyorsundur. Bir veya daha fazla dişiniz eksikse ve gülümsemek, konuşmak ve tekrar rahat ve güvenle yemek istiyorsanız, iyi bir haber var! Dental implantlar tıpkı doğal dişleriniz gibi görünebilen ve hissedebilen dişlerdir!

Bir uzman tarafından yerleştirilen ve hasta tarafından ağız hijyeni doğru yapılan implantlar ömür boyu kullanılabilir. Uzun süreli çalışmalar implantlar için başarı oranlarının arttığını göstermeye devam ediyor.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

İmplant tedavisi, çene ve kemik gelişimini tamamlamış her bireye uygulanır. Çene ve kemik durumu tedaviden önce röntgen ile kontrol edilir. Kemik erimesi yaşayan bireylerde, gerekli tedaviler sonrasında uygun görülürse tedavi uygulanabilir. Şeker hastalarında, implant uygulaması yapılabilmesi için hastalığın kontrol altında ve düzene girmiş olması gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan bireylerde ise bu ilaçların kullanımı tedaviden evvel bırakılmalıdır.

Tam Dişsiz Hastalar İçin All on Four İmplant Tedavisi

All-on-Four ve All-in-Four olarak da bilinen Hepsi Bir Arada terimi, dişsizin tam rehabilitasyonu için cerrahi ve teknik bir protez prosedürü olan dört ‘diş implantında desteklenen’ tüm dişleri ifade eder.

All-on-4 dental implant, alt ve/veya üst diş setini yeni kaybetmiş kişiler için ideal bir çözümdür. All-on-4 dental implant prosedürünü seçerek tüm ağzınızı kalıcı olarak eski haline getirebilirsiniz.

Bu işlemin yardımıyla diş protezi ve temizliğine  gerek kalmayabilir. Bu yeni dişleri doğal bir şekilde korumak ve temizlemek çok kolaydır. All-on-4 dental implantları seçerek gevşek protezin rahatsız edici  etkilerine sahip olmak veya yaşamak için endişelenmezsiniz.

İlk günden itibaren yemeklerin tadını çıkarabileceksiniz. Takma dişlerdeki gülümserken veya konuşurken dışarı kayma durumunda oluşan utanç duygusunu azaltır.

Bu işlem, dişlerin değiştirilmesi için kalıcı seti takmak için dört diş implantı kullanır. Hemen işleyişin tasarlanmasına yardımcı olur ve tipik olarak kemiklerin aşısını gerektirmez. Böyle bir prosedürü uyarlayarak, geleneksel implantları desteklemek için gerekli olan kemik hacminden yoksun olabilir ve eksik dişlerin sabit çözümünün avantajlarından yararlanmaya yardımcı olabilir.

Bugün, teknolojinin ilerlemesiyle, dişleri değiştirebilir ve aynı gün eve tamamen yeni bir diş seti ile geri dönebilirsiniz.

All on four implant tedavisi tam dişsiz hastalar için benzersiz bir alternatifdir.

Tüm prosedür sadece bir günde yapılabilir. Tamamen doğal hissetmenizi ve görünmenizi sağlayacak tam işlevli dişlere sahip olabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Menü